Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prague Panthers

historie

Tým Prague Panthers je s desíti tituly Mistra republiky a statistikou 121 vítězství a 14 proher v domácí soutěži absolutně nejlepší tým v České republice.

2007 

Rok 2007 byl konečně jak za starých dobrých časů. Do týmu Prague Panthers přišel dlouho očekávaný stmelující element, a to hlavní trenér. Pantherům se podařilo získat profesionálního coache z USA se slovenskými kořeny Johna Srholce a s ním dva mladé hráče z college - Jacoba Shruma, Sama Lancastera. Tréninky tak získaly nový systém a ten se hned zúročil při prvním utkání s pražskými rivaly Lions. Pantheři jim oplatili vysokou porážku z roku 2005 vysokým vítězstvím 42:14. Stejně tak i v druhém utkání základní části porazili Lions a to 28:14. Problémy byli opět s Bratislavou, kterou sice porazili 32:12, ale stav v poločase byl ještě 12:12. Pantheři po 4 letech
konečně vyhráli základní část ligy a postoupili do semifinále z prvního místa. Tam si hravě poradili s Bobcats a porazili je 72:6. Ve finále je opět čekali Prague Lions. Pantheři hned z prvního drivu položili touchdown a stejně tak málem odpověděli Lions. Přešli celé hřiště, ovšem finální přihrávku do touchdownu ze vzduchu zachytil obránce Mirek Dopita a přeběhl celé hřiště, tím zvýšil stav utkání na 14:0. To Lvi pravděpodobně zlomilo a do šaten odcházeli Pantheři s dostatečným náskokem 28:5, kdy Lions kontrovali pouze safety a fieldgoalem. V druhém poločase Pantheři již nepřidali žádný touchdown a dovolili Lions skórovat je jednou. Výsledek 28:13 pro Panthers znamenal již devátý titul Mistra republiky, na kterém se tentokrát podíleli i neúnavní fanoušci. Halový turnaj se opět vrátil do Průhonic i se zahraniční konkurencí a počtvrté v řadě zvítězili Old boys, když porazili ve vyrovnaném finále Pilsen Tornadoes 32:14. Pantheři skončili tentokrát čtvrtí.

2006 

V roce 2006 byla Česká liga rozdělena do dvou výkonostních úrovní, kde se týmy mezi s sebou celou sezónu neutkaly. Pouze na konci sezóny sehrál barážové utkání nejlepší tým druhé ligy a posledním v první lize o udržení v elitní skupině. Pantheři pro tento rok nenechali nic náhodě a posílili se o amerického quaterbacka Bretta Salisbury. Díky tomu získali tréninky nový náboj a přilákali zpět i staré známé tváře. Americký QB si však na jednom z tréninků natrhl stehenní sval a odcestoval zpět do USA před začátkem ligy.
Pro Panthers tak začala nejhorší sezóna v historii. Prohráli v základní části dvakrát s Lions 7:22 a 7:29 a podlehli dokonce i jednou Bratislavě 6:13. Utrpení nemělo konce a Pantheři poprvé v historii České ligy nepostoupili do finále a prohráli v semifinále právě s Bratislavou Monarchs 7:25 posílenou o čtyři kanadské hráče. Finále nakonec hráli Prague Lions proti Bratislavě a i tam Monarchové loňským mistrům zle zatápěli. Lvi nakonec hattricku dosáhli a vyhráli 38:21. Každoroční halový turnaj se tentokrát přestěhoval z Průhonic do Jablonce a přilákal i tři zahraniční týmy. Dva z Maďarska a jeden z Polska. Turnaj potřetí vyhráli staří pánové, po většinou z Panthers, tým Old boys. Pantheři skončili třetí.

2005 

V sezóně 2005 byla Česká liga rozdělena do dvou skupin podle výkonosti s tím, že v každé skupině byly čtyři týmy. Ligy se tentokrát již neúčastnil B tým Prague Panthers.
Až do sedmého kola procházeli Pantheři základní částí jako nůž máslem. Inkasovali pouze 13 bodů od Pilsen Tornadoes a naopak svým soupeřům nasázeli 310 bodů. Poté narazili na loňské mistry Prague Lions a dostali od svých rivalů historický výprask, prohráli 0:35. Poté se opět potrápili se stále lepšící se Bratislavou a zdolali ji jen 22:12, do semifinále postoupili z druhého místa, kde je opět čekala Bratislava. Tentokrát hráli doma a
vyhráli přesvědčivěji 36:14. Postoupili tak po jedenácté (po každé) do finále České ligy. Pantheři se na finále posílili o několik zahraničních hráčů, přesto to na výborně hrající Lions nestačilo. V poločase ještě Pantheři drželi se svými rivali krok a dokonce mohli být těmi šťastnějšími, kdo by mohl poločas vyhrát. První půlka zápasu skončila 10:3 pro Lions. V druhé polovině Lions zpřesnili jejich pasovou hru a utekli Pantherům o dva
touchdowny a zápas byl tak rozhodnut. Finálový výsledek 9:24 znamenal další prohru ve finále a pro Lions třeti mistrovský titul. V prosinci se konal již pátý ročník halového turnaje. Opravdovou fotbalovou lahůdkou tohoto turnaje bylo bratrovražedné finále mezi Old boys a Prague Panthers, které se třikrát prodlužovalo a konečný výsledek 27:20 pro Old boys ukázal, že jsou staří Pantheři stále v dobré kondici.

2004 

Do roku 2004 nastoupili Pantheři bez několika opor týmu, Dana Krejbicha, Michala Srpa, Tomáše Nováka, Libora Komárka a Libora Zappa, kteří po vyhraném finále 2003 skončili.Česká liga se hrála stejným způsobem jako v předešlém roce. Pantheři opět prohráli v základní části s Lions 7:14 a docela se potrápili v Bratislavě, kde vyhráli 31:12.
V základní skupině skončili druzí a nastoupili v semifinále proti Bratislava Monarchs, kterou tentokrát přesvědčivě porazili 52:6. Postoupili s přehledem do finále, kde narazili na dosud neporažené a stále se lepšící Prague Lions. Na pražské Slavii za slunečného počasí před 2.500 diváky v prvním poločase diktovaly obrany a týmy skórovaly pouze fieldgoaly. Lvi se trefili dvakrát, Pantheři jen jednou. V poločase byl tedy stav 6:3. V druhém poločase udělala obrana Panthers chybu a nechala QB Lions přeběhnout polovinu hřiště a skórovat. Útok Pantherů nedokázal najít recept na obranu Lions a nepodařilo se  mu již do konce zápasu skórovat. Po pěti titulech v řadě museli Panthers sklonit hlavu před rivali z Prahy Lions. Pro většinu hráčů Prague Panthers to však ještě
nebyl konec sezóny, čekal je zápas za národní tým proti nejlepšímu německému celku Evropy v Dráždanech. Přes prohru 0:44 ukázala zejména obrana českého týmu svoji evropskou kvalitu. V prosinci se konal již tradiční halový turnaj, jež vyhrál tým Old boys (složený většinou z hráčů Prague Panthers nad 30 let). Pantheři skončili třetí a byli jediní, komu se podařilo v prodloužení porazit právě Old boys.

2003 

V sezoně 2003 byl nastaven nový systém ligy, kde hrál každý s každým jeden zápas (dle losu doma nebo venku), první dva týmy podle tabulky po základní části postupovali rovnou do semifinále a týmy na třetím až šestém místě hráli mezi sebou čtvrtfinálové zápasy o zbylá dvě volná místa v semifinále. Ligy se v tomto ročníku účastnilo osm týmů. Panthers se již Evropské soutěže nezúčastnili a s minimálními finančními prostředky vstoupili do sezony 2003 prohrou s Lions na jejich hřišti 12:14. Přes tuto prohru ostatní zápasy vyhráli a postoupili jako druzí nasazení rovnou do semifinále. Oba semifinálové zápasy se odehráli v jeden den na stejném hřišti a Panteři v něm narazili na finalistu posledních dvou ročníků České ligy - Alligators. V základní části je porazili 26:0, v semifinále je však Brňáci potrápili a výsledek 20:12 nebyl již tak přesvědčivý. Ve finále se střetli Panthers opět s Lions a vrátili jim porážku ze začátku ligy i z úroky, porazili je i bez posil z USA 23:14. V tomto zápase si útok Lions vylámal zuby na legendární obraně Panthers, nedokázal ani jednou skórovat (jeden touchdown dali Lions z kickoffreturnu a druhý položila jejich obrana, kdy jim kluzký míč "daroval" útok Panterů) a svůj velký zápas zahráli i Dan Beneš (QB) a Jan Vrba (WR), kteří po vzájemné spolupráci zařídili první dva krásné touchdowny v zápase.

V této sezoně se také uskutečnilo Mistrovství Evropy skupiny C v americkém fotbalo a historicky poprvé se ho účastnila i reprezentace České republiky. V tomto týmu bylo i 20 hráčů (z celkových 45) Prague Panthers. Reprezentační tým se zúčastnil přátelského utkání proti Francii a potom ME v Kodani, kde skončili na třetím místě. V tomto turnaji Češi sekundovali i bývalým mistrům Evropy z Itálie a prohráli pouze 14:28. Šest hráčů z České reprezentace bylo vybráno do Allstars týmu, tři z toho byli Panteři. Těchto šest hráčů bylo pozváno i na testy do NFL Europe.

2002 

Přišel pravděpodobně nediskutovanější rok 2002. Panteři se opět učastní Champions League, liga má nový systém a nového černého koně na zisk titulu - Dobříš Bobcats. Dobříši se povedlo získat silného partnera a díky tomu i finanční prostředky pro zahraniční posily (mluvilo se o šesti až osmi hráčích z USA). Kromě Bobcats si brousili zuby na titul Českého šampiona i stále se lepšící Lions a Alligators a samozřejmě i Panthers. Psát o tom co a proč se všechno stalo v tomto ligovém ročníku by bylo na několik stránek a proto to trochu zestručníme. Do Champions league nastoupili Panteři s posilami z USA a velice dobrými hráči ze Skandinávie. V nasazené čtvrtfinálové skupině měli za soupeře Anconu Dolphins, Tyrolian Raiders a jeden z nelepších Evropských celků Vienna Vikings. Bohužel první zápas v Anconě Panthers prohráli o jeden touchdown těsně 14:21, pravděpodobně zde sehrála svou roli nedostatečná sehranost hráčů, kteří se prakticky viděli poprvé až na tomto zápase. Druhý zápas proti Vikings bylo vidět markantní zlepšení a třetímu nejlepšímu celku Evropy Panteři zle zatápěli, výsledek 30:35 mohl být i opačný. Tento výkon katapultoval Panthers na osmé místo mezi Evropskými celky, tuto pozici si ještě posílili o týden později kdy porazili Tyrolian Raiders 54:20, přesto tento výsledek nestačil na postup do semifinále a tak Panthers opět skončili ve čtvrtfinále. V České lize v úvodním zapase porazili silné Bobcaty 36:7 a snadno si poradili i s Plzní, ovšem potom narazili na rivaly z Prahy - Lions a prohráli po čtyřech letech 6:13 a další týden prohráli i v Dobříši 9:18, zdálo se, že sen o finále se rozplynul - poprvé za devět let. V dalším utkání porazili Panthers Lions 22:15 ve velice vyrovnaném zápase, kdy se rozhodovalo až v prodloužení. V tomto zápase prakticky již o nic nešlo, Lions měli jisté semifinále a Panthers nepostupovali, později se však ukázalo jak toto vydřené vítězství bylo důležité. Bobcats víkend na to z nepochopitelných důvodů nenastoupili k zápasu proti Lions a zápas byl kontumován ve prospěch Pražanů 40:0 a Dobříši podle pravidel České ligy (které zřejmě nikdo z Dobříše nečetl) byli odebrány dva body a tak se stalo to, co nikdo již neočekával - Panthers postoupili do playoff. Hráči Panthers byli v tuto dobu na "zbytečném" soustředění, které spíše připomínalo dovolenou, smířeni s první historickou neúčasti ve finále, kde se dozvěděli tuto překvapující zprávu. Rovnou ze soustředění odjeli na zápas proti Plzeň Tornadoes, který byl posledním krokem do semifinále. Potvrdili roli favorita v tomto zápase a postoupili do semifinále. Bohužel systém ligy byl nastaven tak, že se v semifinále utkali Lions proti Panthers - tento zápas bych označil jako předčasné finále. Oba celky posilněni hráči z USA předvedli divákům nehezčí zápas sezony. V poločase ještě vedli Lions 14:13, když nakonec se radovali Panteři a konečný výsledek 30:20 je posunul opět do finále. To se tentokrát hrálo na ligovém stadionu Baníku Havířov. Panthers v něm nastoupili stejně jako loni proti Alligátorům z Brna. Alligators vzdorovali pouze jednu čtvrtinu, kterou vyhráli 7:6, pak již se celý zápas odehrával pod taktovkou Pražanů. Panteři přesvědčivým vítězstvím 52:14, získali sedmý titul mistra, který v této sezoně ovšem nejmíň někdo čekal. Tento ročník se statistikou 7 vyhraných a 5 prohraných zápasů stal nejhorším v dosavadní historii tohoto týmu.

2001 

Panthers z důvodu neustálých zdravotních potíží hráčů základního kádru, nekompletní sestavou a bez hlavního trenéra se pro rok 2001 rozhodli nenastoupit do Champions league a soustředit se pouze na šestý titulv České lize. Z USA opět přicestoval quarterback Dan Blahy, který v Praze již zdomácněl. Panteři tento rok překonali šnůru vítězství bez porážky z let 1994,95,96 a postoupili do finále. Ve finále narazili překvapivě na celek Brno Alligators, který byl ve finále České ligy poprvé a s kterým se tak trápili v semifinále roku 1997. Zápas se nakonec odvíjel pod taktovkou panterů a vítězstvím 35:13 dosáhli šestého titulu mistra České republiky. Tým Prague Panthers se stal se šesti tituly Mistra republiky a statistikou 69 vítězství a 3 prohry absolutně nejlepší tým v České republice.

2000 

V roce 2000 vzniká pod vedením dlouholetého hráče Prague Panthers Nikity Maximova B-tým Prague Panthers, který slouží jako farma pro nové hráče nebo pro hráče mladší 18-ti let. V tomto roce se panteři opět zúčastnili Ligy mistrů, roli head Coache a zároveň hráče převzal Chris Sulages, který v loňské sezóně již za pantery hrál, a na pozici quarterbacka přijel z USA hráč z českým jménem Dan Blahy. Oba do týmu velice dobře zapadli. Pouze vítězství ve skupině by znamenalo postup do semifinále. Ve skupině spolu s Panthers byl švýcarský mistr St.Gallen Vipers a mistři Itálie Bergamo Lions - favorité a pozdější vítězové soutěže. V prvním zápase panteři doma nešťastně prohráli s Vipers 22:29, 14 dní na to podlehli po pěkném výkonu i Bergamu 19:45, kde vítězství Lions zařídil americký runingback se zkušenostmi z NFL Tyron Rush. Stejný obrázek vzájemných zápasů se opakoval i na hřištích soupeře. Panthers bohužel zůstali poslední ve skupině a nepostoupili. Jelikož hráčský kádr panterů je asi nejstarší v České lize a mnoho hráčů hraje už od vzniku Panthers, díky tomu jsou také panteři stále nejlepší, začali se v průběhu sezony ozývat u hráčů vleklé zdravotní potíže. V průběhu základní části České ligy musel head coach Chrise Sulagese, odcest zpět do vlasti a po těžkých úrazech kolene, shodou okolností v jednou zápase, přišli panteři i o sehranou dvojicí runingbacků David Krejbich-David Novák. I přesto se podařilo základní částí projít bez porážky a to díky legendární defens Prague Panthers, která si do této doby držela průměr 4,5 inkasovaných bodů za zápas, což je méně než 1 touchdown!

Následovalo nejdramatičtější finále v České lize, přímo vystřižené jak z amerických filmů. Na fotbalovém hřišti Slavie Praha proti sobě počtvrté ve finále nastoupili Prague Panthers a Prague Lions. Statistika jasně hovořila pro Panthers, ze 17 zápasů proti Lions v 16 panteři vítězili, ovšem mohlo to být všechno jinak. Zbývala 1. minuta dokonce, stav 15:13 pro Panthers, Lions rozehrávají pouze tři yardy od touchdownu, zkouší to během, obrana panterů je pevná, povoluje jeden yard. Další pokus, lvům stačí kopnout za tři body a získají vysněný druhý titul. Ne. Znovu to zkouší během, obrana panterů opět neprostupná. Hvizd rozhodčího ukončuje zápas. Radost na straně Panterů, smutek na straně Lvů.

1999 

Pro rok 1999 se kvůli účasti v Lize mistrů Panteři posílili o tři americké hráče. V prvním kole Champions league nastoupili Prague Panthers, před plnými domácími tribunami, proti vysoce favorizovanému týmu 1. Německé ligy (Německá liga je nejkvalitnější v Evropě) Russelsheim Razorbacks. Po nádherném souboji překvapivě porazili Německý tým 26:21 a postoupili tak do semifinále této prestižní soutěže a zároveň poskočili v žebříčku nejlepších Evropských týmů na 16.místo. V semifinále, již bez amerických posil, čekal Prague Panthers velice silný soupeř. Evropský gigant Braunschweig Lions, tým s největším rozpočtem a nejvyšším počtem profesionálních amerických hráčů, rozdrtil na domácím hřišti před zraky více jak 13000 diváků pantery 74:0. Českou ligou prošli panteři opět bez porážky a ve finále je čekal jejich loňský přemožitel Prague Lions. Tentokrát tým Prague Panthers, i když s posilami z ciziny, nenechal nic náhodě a vyhrál 38:0.

1998 

V roce 1998 ztratili hlavního trenéra, ale přesto prošli základní částí bez ztráty bodu. Ve finále, tentokrát hraném v Ústí nad Labem, podlehli po 5-ti letech nečekaně, i když výsledky s předchozích zápasů tomu již nasvědčovali, pražskému rivalovi Prague Lions 8:29. Na konci léta v témže roce na pražské Slavii zorganizovali panteři turnaj za účasti týmu Moscow Bears a výběru hráčů z Německých univerzit - Germaniacs. Panteři tento turnaj vyhráli a zajistili si tak i přes prohru ve finále České ligy postup do Champions league (nejvyšší evropské klubové soutěže) pro příští rok.

1997 

Po třech vítězných letech bez porážky přišla další sezóna a z hráčů se začala ztrácet motivace a výsledky zápasů již nebyli tak jednoznačné jako doposud, samozřejmě na to měl vliv i neustálé zlepšování ostatních týmů. Tak se stalo že už v základní části ligy porazili Pantery Oceláři z Ostravy 30:12.V semifinále se utkali Panteři v infarktové utkání s celkem Brno Alligators a prohrávali už 8:34, kdy útok nezaznamenal ani bod a jediný úspěch do poločasu zaznamenal obránce Dan Krejbich. Nakonec neskutečným finišem obrátili výsledek a vyhráli 35:34. Postoupili tak do finále kde opět narazili na Steelers a to na jejich domácím hřišti ve Vítkovících. Před 4000 diváky podlehli 20:32.

1996 

V následujícím roce 1996 přibyli další týmy, Havířov Vikings, Pilsen Bulldogs a Příbram Rams. Spojením týmů Ostrava Knights a Eagles vznikl nový tým Ostrava Steelers. Panteři opět ani jednou neprohráli a ve finále na domácím hřišti porazili stále se lepšící Oceláře z Ostravy 48:30.

1995 

Rok 1995 přinesl tři změny, rozdělení klubu Ostrava Cobras na Ostrava Steelers a Ostrava Knights, nový tým Bratislava Monarchs a zařazení play-off systému do České ligy. Tato sezóna byla pro pantery dvakrát úspěšná, na jaře v Lipsku ve finále Německého poháru překvapivě porazili místní Lions 21:0, všechny touchdowny za pantery pokládal runingback David Novák, a Českou ligou prošli bez klopýtnutí a ve finále se utkali se svým Pražským rivalem před 4500 diváky na krásném stadionu v Ostravě - Vítkovicích, kde porazili Lions 52:22.

1994 

V roce 1994 se začala psát historie České ligy amerického fotbalu, která byla připravena půl roku po založení České asociace amerického fotbalu (zakladatelem a prvním prezidentem se stal prezident Prague Panthers Ondřej Cvejn). Prvního ročníku se zúčastnily nové týmy Brno Alligators a Ostrava Cobras a dva již zmíněné pražské kluby. Prague Panthers tento první ročník bez ztráty bodu vyhráli! V tomto roce se panteři také zúčastnili dvou kvalifikačních utkání soutěže German Bowl Ost a bez problémů je vyhráli se skórem 58:0!

1993 

Až na podzimu roku 1993 se podařilo Panterům porazit Lions, do té doby Prague Lions vítězili nad svým pražským rivalem, a také získat amerického trenéra Ciarana Kellyho. V stejném roce se také Panterům podařilo vyhrát poprvé v zahraničí, porazili Passau Red Wolves 18:0.

1992 

Na jaře roku 1992 došlo ke sloučení týmu Prague Panthers s Prague Cocks a vznikl silný tým Prague Panthers, kterému bude věnován tento článek. V létě roku 1992 došlo konečně k dlouho očekávanému okamžiku a to zakoupení výstrojí na americký fotbal. Hráči si po roce a půl hraní bez chráničů připadali jako že se jim nemůže nic stát a podle toho taky hráli.

1991 

V lednu roku 1991 vznikl v Čechách první tým amerického fotbalu - Prague Lions. Po vnitřních neshodách se z tohoto klubu záhy odštěpily další dva týmy, Prague Panthers a Prague Cocks. První vzájemné zápasy se hráli ještě bez potřebné výstroje a chráničů a připomínali spíše rugby než americký fotbal.

nejčerstvější výsledky

Prague Panthers - Thonon Les Bains Black Panthers 35:12

Termín
4.7.2009  17:00
Soutěž
EFAF Cup - finále
Místo
Atletický stadion Slavia, Vladivostocká ul., Praha 10
soupiska
# Jméno Nár. Rok. nar. Výška Váha Pozice
1 Zvada Jan  CZ  1976  184 cm  92 kg  HB, WR
4 Fürst Milan  CZ  1973  196 cm  116 kg  DL
6 Švanda Petr  CZ  1979  188 cm  101 kg  CB, OLB
7 Miláček Marek  CZ  1977  178 cm  81 kg  CB
8 Jan Vrba  CZ 1975 167 cm  85 kg  WR, HB 
9 Jantoš Stanislav  CZ  1975  170 cm  72 kg  HB, CB
11 Johnson Che John-Henry USA  1979  185 cm  101 kg  DL, FB
16 Beneš Daniel  CZ  1977  188 cm  80 kg  WR, QB
17 Shrum Jacob  USA  1980  186 cm  88 kg  QB
22 Mehmetali Sulejmani  ALB 1985  187 cm  97 kg  QB, OLB
25 Srp Michal  CZ  1975  185 cm  90 kg  FS, K
29 Víšek Ondřej  CZ  1985  177 cm  82 kg  HB
32 Vondráček Jaroslav  CZ  1976  180 cm  88 kg  OLB, CB
33 Šindelář Antonín CZ  1978  165 cm  78 kg  DL 
39 Langhans Jaroslav  CZ  1986  188 cm  99 kg  TE
40 Bartoš Jan  CZ  1984  182 cm  105 kg  DL
41 Plánka Daniel CZ 1986 178 cm 82 kg  CB
42 Dlouhý Martin  CZ  1979  187 cm  110 kg  FB, DL
44 Wajtr Jan  CZ  1988  185 cm  91 kg  WR, CB
45 Šesták Jan  CZ  1979  184 cm  89 kg  CB, FS
49 Dopita Miroslav  CZ  1981  189 cm  99 kg  FB, DL
50 Krejbich Daniel  CZ  1975  184 cm  98 kg  MLB
51 Krejbich David  CZ  1973  186 cm  103 kg OL 
53 Záveský Jiří  CZ  1973  183 cm  100 kg  MLB
54 Bártek Petr  CZ  1984  182 cm  95 kg  OLB
55 Vrzal Tomáš  CZ  1988 190 cm   85 kg OLB 
56 Kříž Kryštof  CZ  1989  186 cm 90 kg MLB 
61 Svoboda Tomáš   CZ 1989 181 cm  103 kg  MLB 
63 Hruzik Pavel  CZ  1979  190 cm  115 kg  OL
65 Augusta Karel  CZ  1986  182 cm  100 kg  MLB
66 Houška Josef  CZ  1974  187 cm  135 kg  OL
68 Skuhra František  CZ  1971  204 cm  140 kg  DL
69 Hrabal Vlastimil SK 1981 187 cm 100 kg  OL
71 Králík Jakub  CZ  1977  197 cm  127 kg  OL
73 Antoš NIkola CZ 1990  184 cm 102 kg OL
75 Lukač Robert  CZ  1977  196 cm  130 kg  OL
77 Béda Tomáš  CZ  1982  189 cm  104 kg  OL
80   CZ         
81 Havrylyak Euhen  CZ  1989  172 cm  64 kg  WR
82 Hamal Jiří  CZ 1986  180 cm  85 kg  CB
84            
89 Kolek Jan  CZ  1972  198 cm  114 kg  TE, DL
90 Chovanský Štefan  CZ  1985  175 cm  95 kg  OLB